Drony Kraków

Jesteś z Krakowa i latasz dronami? Dobrze trafiłeś!

AGH Drone Race v2

AGH Drone Race v2

W sobotę 24 października na terenie Miasteczka Studenckiego AGH odbyła się druga edycja wyścigów dronów – AGH Drone Race zorganizowanych przez koło naukowe studentów AGH Drone Engineering.

AGH Drone Racing to pierwsze zawody w Polsce gdzie studenci mogą konkurować na torze dronowym. Z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczna rywalizacja toczyła się bez udziału kibiców. Wszystko śledzić można jednak było w Internecie na platformie Twitch.

– Przyjechali do nas zawodnicy z całej Polski. Szkoda, że nie mogliśmy zaprosić do zabawy kibiców, ale obostrzenia w czerwonej strefie sprawiają, że nie wolno nam tego zrobić. Dla wszystkich przygotowaliśmy transmisję. Pokazaliśmy w niej cały dzień zmagań, także z kamer zamocowanych na dronach. – opisuje Jakub Jurzak z AGH Drone Engineering, który odpowiadał za organizację zawodów.

– Rywalizacja była zacięta, ale gdy ktoś wypracował sobie przewagę strategicznie podchodził do wyścigu, lekko odejmował gazu i leciał bardziej zachowawczo, żeby nie zrobić sobie niepotrzebnego problemu przez wypadek. – dodaje

Triumfatorem AGH Drone Race został Michał Mrowzynski „Mroowa”. Drugie miejsce wywalczył Paweł Laszczak „PavelosFPV”, a na trzeciej pozycji na podium uplasował się Paweł Kowalski „Pterek”.

Relację wideo z tego wydarzenia, przygotowaną przez organizatora znajdziecie poniżej:

Dodaj komentarz