Drony Kraków

Jesteś z Krakowa i latasz dronami? Dobrze trafiłeś!

Szkolenia UAVO trwają przez cały rok!

Szkolenia UAVO trwają przez cały rok!

W zasadzie tylko ulewny deszcz i naprawdę silny wiatr jest dla nas przeszkodą w przeprowadzeniu praktycznego szkolenia UAVO! Gęsty opad śniegu mamy już za sobą i wiemy, że również w takich warunkach możemy przeprowadzać loty szkoleniowe dronami.

Szkolenie UAVO - Kurs na drony w KrakowieOstatni dzień listopada i pierwszy dzień grudnia totalnie zaskoczył nas jeśli chodzi o pogodę. Wprawdzie zima już do nas zawitała, a wraz z nią niskie temperatury, to do opadów śniegu nie zdążyliśmy się jeszcze przyzwyczaić. Planując kurs na drony w tych dniach na przełomie obydwu miesięcy wciąż chcieliśmy go przeprowadzić w modelu mieszanym – trochę teorii pomieszanej z lotami między wykładami. Niestety już pierwszego dnia szkolenia (30.11.) śnieg padał praktycznie przez cały dzień bez przerwy. Tego dnia odpuściliśmy latanie…

Drugiego dnia szkolenia stwierdziliśmy, że nie odpuścimy. Egzamin państwowy był już ustalony na kolejny tydzień, a my specjalnie nie przewidywaliśmy opóźnień w realizacji części praktycznej kursu UAVO. I tak w pięknej zimowej aurze i ujemnej temperaturze, ale już bez trwającego opadu śniegu udaliśmy się na loty szkoleniowe.

Szkolenie UAVO - Kurs na drony w Krakowie

Każdemu z kursantów udało się zrobić ich po 3 co było niezłym wynikiem biorąc pod uwagę krótki dzień i ogólny mróz, który nie sprzyjał pilotowaniu dronów nawet w rękawiczkach.

Szkolenie UAVO - Kurs na drony w KrakowieTrzeciego dnia szkolenia umówiliśmy się już tylko na latanie i znów pogoda nas nie oszczędziła. Po 2h latania bez opadu śniegu niestety zaczęło sypać. Stwierdziliśmy, że latamy mimo to, jeśli tylko kursanci nie odmówią szkolenia w takich warunkach. Śmiało możemy powiedzieć, że kursanci jak i sprzęt szkoleniowy spisali się na medal – żaden czynnik nie zawiódł mimo tak trudnych warunków pogodowych.

Wniosek jest prosty: jesteśmy w stanie szkolić kursantów nawet podczas opadów śniegu. Trudne warunki uczą pokory i do sprzętu, który jest gorzej widoczny w trakcie lotu i ciężej pracuje, i do możliwości naszego organizmu, który na zimnie niestety szybko się wychładza i potrzebuje przerw na ciepłą kawę, żeby znów wróciły chęci do dalszego latania w zimowej aurze ;). Jeśli jesteście zainteresowani szkoleniem to zapraszamy na uavokrakow.pl.

Szkolenie UAVO - Kurs na drony w Krakowie

 

Dodaj komentarz